Przejdź do treści

Funkcja Inteligentnego wyszukiwania

Co nowego w Office 2016?

Funkcja inteligentnego wyszukiwania

Najnowsza odsłona sztandarowego produktu Microsoftu ma do zaoferowania kilka nowych udogodnień. Jednym z nich jest funkcja inteligentnego wyszukiwania. Choć nie jest to zupełna nowość, to delikatny lifting jakiemu została poddana, zasługuje na krótki komentarz.

Wyszukiwarka, która jest oparta na silniku Microsoftowego  Binga, po raz pierwszy daje nam możliwość eksplorowania sieci bezpośrednio z poziomu Worda. Wystarczy zaznaczyć pożądane słowo bądź frazę, wybrać ją prawym przyciskiem myszy a następnie kliknąć Inteligentne wyszukiwanie.

W otwartym oknie „Więcej informacji” otrzymujemy informacje z Wikipedii, powiązane zdjęcia oraz najpopularniejsze wyniki z pierwszych stron Binga.

Dodatkowo z otwartej karty mamy możliwość przekopiowania interesujących nas informacji bądź też bezpośredniego wklejenia zdjęć na zasadzie pick & drop.

W ten prosty sposób otrzymujemy narzędzie, które daje nam spory wachlarz możliwości. Dzięki funkcji inteligentnego wyszukiwania możemy sprawdzić konkretne frazy bądź wykluczyć ewentualne błędy przy wpisywaniu nazw własnych.
W efekcie całą naszą pracę ograniczamy do jednego okna, a co za tym idzie pracujemy efektywniej nie rozpraszając się podczas przełączania okien przeglądarki i Worda na zmianę.

Nie jest spektakularna nowość w produkcie Office 2016, ale w tym przypadku naprawdę godne uwagi są zmiany jakie zaoferował gigant z Redmond. Przeniesienie całej funkcjonalności wraz z możliwością bezpośredniego pobierania treści powinna zachęcić każdego użytkownika do wypróbowania tej funkcji.